Prawie 3 promile alkoholu miał 42- letni kierowca tira, którego zatrzymali stargardzcy policjanci. Mężczyzna nie trzymał się pasa ruchu stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Stracił już prawo jazdy, oprócz dotkliwych kar finansowych grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stargardzkiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy tira z naczepą, który nie trzymał się toru jazdy i może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy w miejscowości Suchań namierzyli opisywany w zgłoszeniu pojazd. Po zatrzymaniu kierującego samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. 42- latek ,,wydmuchał’’ blisko 3 promile alkoholu i w takim stanie miał do pokonania jeszcze kilkaset kilometrów.

 

42- latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, dotkliwych kar finansowych zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska