Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci ze stargardzkiej drogówki wręczali elementy odblaskowe.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe, które z całą pewnością pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku pieszy czy rowerzysta, który ubrany jest na ciemno i nie posiada żadnych elementów odblaskowych, a kierowca dodatkowo oślepiany jest reflektorami innego auta, zostanie zauważony przez kierującego dopiero z odległości około 10-15 metrów. Najczęściej jest już wtedy za późno na wykonanie jakiegokolwiek manewru.

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe są widoczne dla kierowcy nawet z odległości 1000 metrów. Niestety nie wszyscy jeszcze stosują się do obowiązujących przepisów. Jeden mały odblask przyczepiony do ubrania, może uratować życie.

mł. asp. Justyna Siwarska