Funkcjonariusze stargardzkiej komendy zatrzymali 56-letnią kobietę, który kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na domiar złego zatrzymana nie posiadała uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

W Stargardzie na ulicy Piłsudskiego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli kierującą fordem, której sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Kobieta jechała od prawej do lewej krawędzi jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego kierująca nie miała uprawnień do kierowania i nigdy wcześniej ich nie posiadała. 56- latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi.

Teraz podejrzewana odpowie zarówno za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, jak i za popełnione wykroczenie jazdy bez uprawnień. Grozi jej kara więzienia nawet do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami.

mł. asp, Justyna Siwarska