Z policyjnego aresztu do zakładu karnego trafił 38- letni mieszkaniec Stargardu, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 1 roku.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują funkcjonariusze jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. I tak było w przypadku stargardzianina, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Stargardzie. Gdy stargardzcy policjanci otrzymali informację, że mężczyzna unika kary, rozpoczęli jego poszukiwania. Mundurowi szybko ustalili, gdzie może przebywać 38- latek. Mężczyzna bardzo się zdziwił kiedy na działkę, na której pomieszkiwał przyjechali policjanci. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Po nocy w policyjnym areszcie 38- letni stargardzianin trafił do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie zaległej kary więzienia.

To kolejny raz kiedy to dzięki skutecznym działaniom stargardzkich policjantów osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej i odbędzie zasądzona karę.

mł. asp. Justyna Siwarska