Prawie promil alkoholu miał 38- letni kierowca opla, którego zatrzymali stargardzcy policjanci. Mężczyzna nie trzymał się pasa ruchu stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W trybie przyspieszonym mężczyzna trafił prosto przed sąd. Za taki czyn grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Mundurowi na ulicy Spokojnej w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Opel, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kierującym pojazdem okazał się 38-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania i na czas wytrzeźwienia zamknęli go w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą nawet 2 lat więzienia i w trybie przyspieszonym trafił na salę sądową.

Pamiętajmy, że kierowcę, który miał ponad 0,5 promila alkoholu, sąd pozbawi prawa jazdy minimum rok a maksymalnie na 15 lat. Ponadto niezależnie od wskazanej kary sąd musi orzec wobec takiej osoby świadczenie pieniężne. Kierowca złapany na jeździe na podwójnym gazie zapłaci minimum pięć tysięcy zł do nawet sześćdziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze takie trafiają na konto funduszu osób pokrzywdzonych.

mł. asp. Justyna Siwarska