W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego stargardzcy policjanci przeprowadzili działania kontrolno- blokadowe na terenie powiatu stargardzkiego. Działania miały na celu eliminowaniu z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu, lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki wspierani przez policjantów pionu prewencji przeprowadzili na podległym terenie działania kontrolno- blokadowe ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W miejscach przygotowanych posterunków blokadowych na kierujących czekało kilkunastu funkcjonariuszy.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców. To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie stargardzcy policjanci prowadzą wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem ,,na podwójnym gazie’’. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich, oraz innych uczestników dróg.

Oprócz kontroli trzeźwości kierujących policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów ich wyposażenie i posiadanie niezbędnej dokumentacji. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

Przypominamy, że poza karami finansowymi i konsekwencjami prawnymi, najważniejsze jest bezpieczeństwo, a przede wszystkim lidzkie zdrowie i życie.

mł. asp. Justyna Siwarska