Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze stargardzkiej komendy podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 62 km/h. 37- latek, który wykazał się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Jego niebezpieczne zachowanie kosztowało go utratę prawa jazdy, 2000 tysiące złotych oraz 14 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Suchań. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 37- letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 112 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego kontro trafiło 14 punktów karnych.

Szanujmy swoje zdobyte, często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Justyna Siwarska