Strzelanie na nowoczesnym symulatorze, pokaz sprzętu wojskowego, poczęstunek grochówką to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla mieszkańców Stargardu z okazji Obchodów Święta 12 Brygady Zmechanizowanej. Policjanci także wzięli udział w wydarzeniu czuwając nad bezpieczeństwem oraz wystawiając swoje stoisko profilaktyczne.

Po części oficjalnej, odbył się piknik wojskowy. Policjanci obok innych służb przygotowali swoje stoisko. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem. Każdy zainteresowany miał możliwość sprawdzić, jak wygląda świat przez alkogogle. Najmłodsi oprócz wskazówek i materiałów profilaktycznych otrzymali elementy odblaskowe. Zarówno starszym, jak i młodszym funkcjonariusze tłumaczyli jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Spotkanie było również świetną okazją do promowania zawodu policjanta. Każdemu zainteresowanemu policjanci dokładnie wytłumaczyli, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie dokumenty należy złożyć oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej. Funkcjonariusze wręczali specjalnie przygotowaną przez nich ulotkę informacyjna, jak zostać policjantem. Były w niej podane wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Policjanci zawsze chętnie biorą udział w takich uroczystościach, bo dzięki temu mogą prowadzić działania edukacyjno- profilaktyczne i przypominać wszystkim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na co dzień.

mł. asp. Justyna Siwarska