• Poszukujemy właściciela akumulatora

  Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poszukuje właściciela akumulatora, który został znaleziony w nocy z 18/19 listopada przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego a Konopnickiej w Stargardzie.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Ćwiczenia „GNIAZDO- 19 ASF” na terenie naszego powiatu

  Wczoraj stargardzcy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF. Oprócz stargardzkich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej. Pomimo faktu, że były to tylko zaplanowane ćwiczenia praktyczne wszystkie zadania wykonywane były w sposób realny.

 • Nieletni włamywacze zatrzymani

  Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy ustalili i zatrzymali 3 nieletnich, którzy będąc na ucieczce z ośrodka wychowawczego dokonywali przestępstw na terenie naszego miasta. Łącznie dokonali 35 czynów. Były to głównie włamania i kradzieże.

 • Przebudowany odcinek drogi w centrum Dobrzan został oficjalnie oddany do użytku kierowcom i mieszkańcom. Ulicę Jana Pawła II, która stanowi odcinek drogi powiatowej 1740 Z, przebudowała firma STRABAG na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu, przedstawicielami władz Gminy Dobrzany, Zarządu Dróg Powiatowych i Wykonawcy.

   

  Resortowe odznaczenia, nagrody i odznaki Polskiego Czerwonego Krzyża wręczono podczas uroczystych obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w siedzibie Starostwa Powiatowego. W gronie honorowych dawców krwi wyróżniono działaczy społecznych, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz wszystkich, którzy przyczynili się do promowania idei oddawania tego najcenniejszego leku na miarę życia. O wyjątkowym znaczeniu akcji oraz przedsięwzięć, organizowanych przez Rejonową Radę Honorowych Dawców Krwi PCK przypomniała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, witając wszystkich zaproszonych gości.

  Nowo powołane gremium zainaugurowało swoją kadencję na lata 2019- 2023,  uroczystym spotkaniem w siedzibie Starostwa Powiatowego. Osobom zasiadającym w radzie, formalne akty nadania wręczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych ma charakter opiniodawczo- doradczy. Składa się z przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń  działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem z powodu przewlekłych schorzeń  i  niepełnosprawności.

 • Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Moda na niepalenie”

  Dzisiaj w sali stargardzkiego starostwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu pn. „Moda na niepalenie”, nad którym już po raz kolejny honorowy patronat objęła Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki. Organizatorami konkursów była Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny.

 •  

  Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ZS2 upłynęły pod znakiem wspólnego świętowania, kultywowania tradycji oraz dobrej zabawy. Nauczyciele historii zorganizowali „Dzień Polskości”, Od wręczenia uczniom biało-czerwonych wstążeczek, nauczyciele historii rozpoczęli zorganizowany przez siebie „Dzień Polskości”. W programie zaplanowano m.in. degustację tradycyjnych dań staropolskiej kuchni.

 • Dzielnicowy z Dobrzan będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

  Policjant będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży do której doszło w jednym ze sklepów w miejscowości Recz. Zatrzymany 40- latek ukradł dwa zestawy kluczy. Towar wrócił na sklepową półkę, a sprawca kradzieży za swoje zachowanie odpowie przed sądem. To kolejne potwierdzenie faktu, że policjantem się jest, a nie bywa.

 • Zawsze młodzi duchem seniorzy ze Starej Dąbrowy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, zorganizowanym przez władze gminy w dniu ich święta. Obchody Dnia Seniora umiejętnie połączono ze świętowaniem Dnia Niepodległości. Było więc radośnie, miejscami podniośle, nie zabrakło też dobrej zabawy i humoru. W obchodach Dnia Seniora urządzonych dla mieszkańców Starej Dąbrowy uczestniczyła Wicestarosta Joanna Tomczak. Zdrowia i sił do realizacji wszystkich swoich pasji, życzyła seniorom Wójt Starej Dąbrowy, Sylwia Kalmus Samsel. Do udziału w obchodach Dnia Seniora zaproszono również radną powiatową Ewę Węgielnik oraz ks. Grzegorza Gruszkę, proboszcza parafii w Starej Dąbrowie

  Wybrany przez PKP PLK SA wykonawca modernizacji kolejowej magistrali Poznań- Szczecin rozpoczyna prace, związane z gruntowną przebudową stacji w Stargardzie. Wykonawca przejął plac budowy we wtorek 12 listopada. Zaplanowano w tym czasie wyłączenie dwóch z czterech wiaduktów kolejowych w mieście, kluczowych dla ruchu, szczególnie w centrum i śródmieściu Stargardu. Okazało się jednak, że jeszcze przez kilkanaście dni możliwy będzie przejazd pod wiaduktem. Trwają bowiem jeszcze prace m.in. przy prowizorycznej ścieżce dla pieszych, która umożliwi przejście w stronę ul. Dworcowej i Wyszyńskiego.

   

  Remont przejazdu kolejowego linii Stargard- Koszalin- Gdynia w rejonie miejscowości Trąbki Małe rozpoczyna PKP PLK SA. Zarządca kolejowej infrastruktury poinformował, że decyzję o nagłym zamknięciu przejazdu, podjęto w związku z pogarszającym się stanem technicznym nawierzchni. Przejazd w Trąbkach zostanie zamknięty dziś o godz. 20.00. Remont potrwa dwa tygodnie. Oznacza to duże utrudnienia dla kierowców korzystających z drogi powiatowej 1734Z w kierunku Dobrzan, Marianowa i Wiechowa.

   

   

  Salwą honorową żołnierze jednostek Garnizonu Stargard uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości na Rynku Starego Miasta uczestniczyło Dowództwo Garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze samorządowe Miasta i Powiatu Stargardzkiego. Na Staromiejskim Rynku odrodzoną Niepodległą uczcili także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, a także parlamentarzyści oraz radni miasta, powiatu i sejmiku województwa.

   

   

  Zamknięte pozostaną niektóre ulice i parkingi, zwłaszcza w bezpośrednim sąsiedztwie stargardzkiego Rynku Starego Miasta, który będzie miejscem obchodów Święta Niepodległości oraz pokazu sprzętu wojskowego. Utrudnień kierowcy mogą się też spodziewać się podczas przemarszu pod pomnik Stargardzianie Ojczyźnie. W pobliżu Rynku obowiązuje tymczasowe oznakowanie, obowiązujące podczas uroczystości.

   

  Samochody w abonamencie – jaką ofertę wybrać?

  Samochody w abonamencie to coraz bardziej popularna usługa, na którą decydują się również klienci z Polski. Przybliża ona wynajem auta zwykłym użytkownikom, którym zależy na prostych zasadach i niskich kosztach. Na czym polega i którą ofertę wybrać, by być zadowolonym z usługi?

  Samochód na abonament – ogólne zasady

  Samochody w abonamencie to usługa stworzona z myślą o użytkownikach, którzy chcą cieszyć się nowym autem, ale bez ponoszenia wysokich kosztów czy długotrwałych zobowiązań. Dzięki niej można na co dzień jeździć nowoczesnym modelem z górnej półki, płacąc przy tym jedynie bardzo korzystny abonament. Jest to świetna opcja dla każdego klienta, któremu zależy na niezawodnym i atrakcyjnym aucie, wypożyczanym na jasnych zasadach.

  Auta na abonament są udostępniane klientowi na rok – w tym czasie może on korzystać z pojazdu przy bardzo niskich ograniczeniach. Po upływie 12 miesięcy klient zwraca auto do wypożyczalni i może podpisać kolejną umowę na następny nowy model – dzięki usłudze można więc często zmieniać auto i wypróbować wiele wspaniałych aut, dostępnych w tej ofercie.

  Wybór abonamentu na samochód

  Przy wyborze abonamentu samochodowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które będą kluczowe dla późniejszego zadowolenia z usługi. Najlepiej wybrać ofertę sprawdzonej wypożyczalni samochodów luksusowych, która zapewni zarówno jasne warunki umowy, jak i najbardziej korzystne ceny. Ponadto, warto sprawdzić takie aspekty, jak:

  • pochodzenie samochodów – dobre wypożyczalnie zapewniają dostęp do aut prosto z polskich salonów – są one sprawdzone, posiadają odpowiednią dokumentację, a ich stan techniczny i wizualny są idealne; powinny także posiadać gwarancję producenta,
  • limit kilometrów – każda wypożyczalnia ma swoje roczne limity kilometrów, ujęte w umowie – warto sprawdzić, jakie ograniczenie jest wprowadzone w danym przypadku oraz czy wypożyczalnia umożliwia zwiększenie limitu w razie potrzeby,
  • dodatkowe usługi – w ramach abonamentu zazwyczaj można także liczyć na dodatkowe usługi, dotyczące codziennego użytkowania auta; warto sprawdzić, jakie opcje są dostępne, można bowiem zyskać pełne ubezpieczenie pojazdu na okres jego użytkowania, serwisowanie i przeglądy w ASO czy pakiet assistance z samochodem zastępczym.

  Samochody w abonamencie – lista korzyści

  Auto w abonamencie to bardzo korzystna opcja, dzięki której można niskim kosztem jeździć na co dzień bogato wyposażonym, luksusowym samochodem. Do największych zalet tego rozwiązania należą:

  1. możliwość wyboru wymarzonego modelu samochodu wśród wielu dostępnych aut, pochodzących od najlepszych na rynku marek,
  2. proste zasady wynajmu, bez zbędnych formalności i długotrwałych zobowiązań,
  3. umowa na rok, po której zakończeniu można zdecydować się na kolejne nowe auto,
  4. zyskanie auta prosto z salonu, na gwarancji producenta, a więc będącego w doskonałym stanie technicznym i wizualnym,
  5. dostępność dodatkowych usług, ułatwiających codzienne korzystanie z samochodu,
  6. niskie, przejrzyste koszty – klient od początku wie, ile dokładnie wyniesie go wynajem.

  Warto zdecydować się na samochód na abonament – jest to bardzo atrakcyjna oferta, idealna dla osób, które nie chcą kupować własnego auta, a przy tym zależy im na niezawodnym i atrakcyjnym modelu, dostępnym w krótkim czasie.

 • Nośmy odblaski i bądźmy widoczni

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych stargardzcy policjanci wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta w rejonie przejść dla pieszych na ul. Wyszyńskiego w Stargardzie przeprowadzili działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, zachęcając wszystkich do noszenia elementów odblaskowych. Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzone są przez stargardzkich funkcjonariuszy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta od 3 lat.

 •  

  Akcję pod hasłem „Bądźmy widoczni” zorganizowali przedstawiciele władz powiatu razem z policjantami, w pobliżu przystanków i przejść dla pieszych w centrum Stargardu. Elementy odblaskowe z rąk Ireny Agaty Łuckiej, Członka Zarządu Powiatu i Komendanta Powiatowego Policji insp. Roberta Nowaka otrzymywali piesi oraz rowerzyści, zachęcani w ten sposób do noszenia przy sobie odblasków- szczególnie o tej porze roku. Odblaski wręczali także pracownicy Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego, wspólnie z funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki.

   

 • „Telefon”- działania stargardzkiej drogówki

  Dzisiaj policjanci stargardzkiej drogówki wraz z dzielnicowymi rewiru II na terenie naszego miasta przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pn.”Telefon”.