Próba bicia rekordu na najliczniejsze grono osób z przypiętą różową wstążką- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- rozpocznie już we wtorek o 15.00. tegoroczną edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Chętni do udziału w tym niebanalnym przedsięwzięciu powinni zgłosić się na Rynek pół godziny wcześniej, by dokonać oficjalnej rejestracji oraz zająć miejsce w specjalnej strefie. Do wspólnego bicia rekordu zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z organizacjami i stowarzyszeniami, które podjęły się organizacji XV już edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

 • Kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków i nie mając prawa jazdy

  Policjanci Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina podczas pełnienia służby na terenie naszego miasta zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który nie miał zapiętych pasów. Funkcjonariusze ustalili, że 30 latek nie posiada prawa jazdy a ponadto prowadził auto mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków.

 • Policjanci stargardzkiej drogówki z wizytą w przedszkolu

  Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki odwiedzili dzisiaj dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 „Promyczek” w Stargardzie. Głównymi tematami pogadanki były zasady bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu, a także posiadanie i noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania każdy otrzymał odblaskowy prezent.

 • Zarząd Powiatu Stargardzkiego  informuje, że rozpoczęto prace nad opracowaniem „Programu współpracy Powiatu Stargardzkiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.
   

 • Przekazanie odblasków przez Urząd Miejski w Stargardzie do działań profilaktycznych stargardzkich funkcjonariuszy

  Wczoraj w sali odpraw stargardzkiej komendy przedstawiciel Urzędu Miasta przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie insp. Robertowi Nowakowi zakupione odblaski przeznaczone do działań profilaktycznych na rzecz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h

  Trzech kierowców w miniony weekend straciło prawo jazdy po tym jak przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca mercedesa, który w obszarze zabudowanym gnał z prędkością 124 km/h.

 • Lipy i dęby zasadzone przez rodziców dzieci, które przyszły na świat w tym roku wzrastać będą razem z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Stargard. To wyjątkowy prezent, jaki dla swoich latorośli mogli sprawić szczęśliwi rodzice, uczestnicząc w akcji zorganizowanej przez szczecińską Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Kliniska. Lasy Państwowe, świętując jubileusz 95- lecia utworzenia, zapraszały do udziału w ogólnopolskim projekcie pod hasłem: „Jedno dziecko- jedno drzewo”. Do grona miast i gmin uczestniczących w jubileuszowej akcji leśników, dołączyli również mieszkańcy Gminy Stargard. Lipy i dęby uroczyście zasadzono tym razem w podstargardzkim Rogowie.

 • POLICJANCI ZDAWALI EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie uczestniczyli w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Funkcjonariusze zdawali egzamin, który przeprowadzony został przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie. Uczniowie ocenili stargardzkich policjantów na szóstkę i każdemu wręczyli certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 • Firma STRABAG- wykonawca przebudowy ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach- nieco wcześniej kończy prowadzone prace. Z wyremontowanego odcinka, jadący tranzytem kierowcy oraz mieszkańcy Dobrzan będą mogli korzystać już od soboty, 5 października. Przebudowę drogi 1740 Z realizowaną na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, ekipy STRABAG- u rozpoczęły w połowie maja.   Układanie ostatniej warstwy ścieralnej jezdni dobiega właśnie końca. Od soboty przywrócony zostanie ruch po przebudowanym odcinku drogi.

  Dobry początek tegorocznej akcji pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” mają za sobą uczniowie Zespołu Szkół Budowlano Technicznych. Zadowolenia nie kryją też organizatorzy- Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi, będący pod wrażeniem aktywnego udziału szkolnej społeczności Budowlanki, która odpowiedziała chętnie na apel o zgłaszanie się do oddawania krwi. Liczby mówią bowiem same za siebie.

  Najpiękniejszym wyrazem troski o środowisko i klimat, podlegający niekorzystnym zmianom z powodu działalności człowieka, jest pozostawienie po sobie trwałego- nie węglowego lecz zielonego śladu. Taką możliwość zapewniają Lasy Państwowe, które świętując jubileusz 95- lecia utworzenia, zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Kolejna odsłona przedsięwzięcia Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych nastąpi w podstargardzkim Rogowie.

 • „SPEED” - W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

  Policjanci Stargardzkiej drogówki należący do zespołu „SPEED” w dalszym ciągu ujawniają kierujących, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów.

 •  

  Szereg imprez, spotkań, projektów i przedsięwzięć- na czele z biciem rekordu Różowej Wstążki przygotowali organizatorzy XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.  Organizacje pozarządowe razem ze Stowarzyszeniem Amazonek, zaproszą również wszystkich do gościnnych pomieszczeń Domu Kultury Kolejarza, gdzie przez całą środę 16 października  przygotowano stoiska z ofertą wystawców z branży medycznej, farmaceutycznej, którym towarzyszyć będą wykłady o szeroko pojętej profilaktyce w walce z nowotworem- największa plagą XXI w. Do udziału w spotkaniach, organizowanych w Domu Kultury Kolejarza  zachęca już teraz  Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

  Uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego w stargardzkich szkołach dokonał Ośrodek Sportu i Rekreacji, podczas spotkania w siedzibie Urzędu Miejskiego. Nagrodzono również tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkolnej rywalizacji sportowej, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym. OSiR Stargard przypomniał w ten sposób największe osiągnięcia młodych zawodników na boiskach, bieżniach i w halach sportowych minionego już roku szkolnego.

  Jest możliwość złożenia wniosku na dofinansowanie studiów w formie elektronicznej. O dofinansowanie mogą ubiegać się studenci z niepełnosprawnością. Rozpoczęty we wrześniu nabór wniosków potrwa  jeszcze do 10 października 2019 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca więc, by nie czekać i skorzystać z okazji.

 • CZY WIESZ, ŻE?

  Czy wiesz, że nastąpiły zmiany w przyjmowaniu zgłoszeń z numeru alarmowego?

 • POLICJA PO RAZ KOLEJNY NA PIERWSZYM MIEJSCU SPOŚRÓD WSZYSTKICH OCENIANYCH INSTYTUCJI

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja po raz kolejny jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i pracę policjantów oraz pracowników polskiej Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • Do podjęcia próby bicia rekordu Polski na najliczniejszą grupę osób z różową wstążką- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- zaprasza wszystkich chętnych Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Zaplanowana 15 października próba bicia rekordu, zainauguruje o godz. 15. na Rynku Starego Miasta, XV już edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. W ten niebanalny sposób organizatorzy chcą zachęcić do udziału w imprezach, prezentacjach, wykładach  oraz badaniach przygotowanych przez partnerów i współorganizatorów tegorocznego przedsięwzięcia. Jego celem jest przypomnienie mieszkańcom Stargardu i gmin powiatu o tym, jak ważna jest profilaktyka umożliwiająca wykrycie choroby nowotworowej we wczesnym stadium jej rozwoju, dająca szansę wyleczenia. W trakcie Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem zaakcentowana także zostanie kwestia zdrowego stylu życia, zapobiegającego niebezpieczeństwu wystąpienia zmian nowotworowych u tych, którzy zdecydują się zmienić swoje nawyki.

  Organizatorzy XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, której inaugurację zaplanowano wspólnym biciem rekordu Różowej Wstążki  we wtorek 15 października na Rynku Starego Miasta, zaproszą również do Domu Kultury Kolejarza. Gościnne pomieszczenia placówki przy Szczecińskiej, będą otwarte dla stowarzyszeń i organizacji zaangażowanych w walkę z chorobami nowotworowymi przez całą środę, 16 października. Przygotowano też pulę bezpłatnych badan profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn. Rejestracji będzie można dokonać w środę i czwartek, 16- 17 października. Warto więc skorzystać z okazji, dbając o własne zdrowie dla siebie i bliskich, do czego gorąco zachęca Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

 • Załóż odblask

  Kierujący powinni zmienić technikę jazdy, a piesi zadbać o to aby być widocznym. W ciągu tego roku na drogach powiatu stargardzkiego w wypadkach z udziałem pieszych poszkodowanych zostało wiele osób. Jesienią warunki atmosferyczne zdecydowanie nie służą bezpieczeństwu w ruchu drogowym tym bardziej wymagana jest większa ostrożność.