• OGÓLNOPOLSKI POLICYJNY DZIEŃ ODBLASKÓW

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 • NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO – OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI

  Policjanci ruchu drogowego 2 października 2019 roku w całym kraju przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Okrągła rocznica istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża stała się okazją do świętowania w bardziej aktywnej formie. W stargardzkim Parku Jagiellońskim święto 100- lecia tej zasłużonej organizacji  niosącej pomoc i wsparcie, uczczono udziałem w Biegu Rodzinnym. Do udziału w przedsięwzięciu, dedykowanym zarówno starszym, jak  i najmłodszym, zachęcali organizatorzy z Oddziału Rejonowego PCK oraz Stowarzyszenia „Stargard. Ja się nie ścigam”. W Biegu Rodzinnym PCK aktywnie uczestniczyła również Wicestarosta Joanna Tomczak

 • Nietrzeźwi rowerzyści na drogach Stargardu

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w ostatnim czasie ujawnili na terenie miasta Stargardu kolejnych kierujących rowerami po alkoholu.

 • Śmiertelny wypadek drogowy

  Na drodze nr 142 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Po przetransportowaniu do szpitala zmarła pasażerka jednego z uczestniczących w zdarzeniu pojazdów. Wskutek zdarzenia drogowego poszkodowani zostali kierujący pojazdami, którzy także przetransportowani zostali do szpitala.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z Wicestarostą Joanną Tomczak, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Mirosławy Makarskiej- Banaszak, podpisały umowę o dofinansowaniu z budżetu Powiatu Stargardzkiego średniego samochodu ratowniczno- gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie. Ze strony Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej bryg. Marek Popławski przy udziale Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie- mł. bryg. Jarosława Tomczyka. Na zakup samochodu Powiat Stargardzki przeznaczył kwotę 50 tys. zł.

  Uroczystości setnej rocznicy powołania instytucji  odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sanitarne kraju, zgromadziły w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawicieli wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno- epidemiologicznych.  W jubileuszowej gali uczestniczył Główny Inspektor Sanitarny Mirosław Pinkas, i Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. Przybyli także parlamentarzyści oraz samorządowcy. Na zaproszenie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Małgorzaty Domagały- Dobrzyckiej, odpowiedziała również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Wicestarostą Joanną Tomczak.

  Kilka lat temu można było zauważyć nagły wzrost ilości aut marki MINI na polskich drogach. Już wtedy polscy kierowcy stracili głowy dla samochodów tej marki, a dziś dzięki coraz większej ilości ulepszeń i bogatej ofercie nowych modeli cały świat cicho marzy o własnym samochodzie MINI. Co tak naprawdę kryje się pod nazwą marki? Jaką historię posiada kultowe MINI? Czy warto skorzystać z oferty aut używanych MINI w Warszawie i zakupić auto klasy premium za mniejsze pieniądze, ale z nieco większym przebiegiem czy odkładać na model prosto z salonu? Przekonajmy się!

  MINI - auto brytyjskie czy niemieckie?

  Produkcja kultowego auta zaczęła się w latach sześćdziesiątych w brytyjskich zakładach British Motor Company. Samochody MINI w stosunkowo krótkim czasie zyskały rzeszę fanów, którzy oddaliby każdego centa za własny model. MINI kochane było przede wszystkim za swoje małe wymiary, które połączone były z niepowtarzalnym wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym auta. Dodatkowo auto to kryło w sobie dużą moc, którą nieraz wykorzystano na wyścigach rajdowych w znanym Monte Carlo. Trzykrotna wygrana marki MINI to znak, że samochody MINI nadają się nie tylko na miejskie i krótkodystansowe przejażdżki. W późniejszym czasie bo w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zakłady BMC postanowiły sprzedać markę MINI kolegom po fachu czyli niemieckiemu producentowi BMW. Nowy właściciel aż siedem lat poświęcił na ulepszenie ostatniej wyprodukowanej przez anglików wersji MINI. Zmiany, które najbardziej zaskoczyły fanów tej marki to przede wszystkim powiększenie auta o ponad pół metra długości, trzydzieści centymetrów szerokości, a co za tym idzie masa wzrosła o czterysta kilo. Czy jest to aż tak duże utrudnienie podczas miejskiej jazdy? Nie do końca, ale dla właścicieli starszych modeli jest to zmiana w stu procentach odczuwalna. Jednak wzbogacenie auta o niemiecką technologię najwyższej jakości to strzał w dziesiątkę! Zmiany wydają się niektórym bardzo poważne, ale jedno należy przyznać. Wszystkie nowości wprowadzone przez Niemców nie zabiły ducha pierwszego auta MINI sprzed wielu lat. Nadal pożądane, choć w rozbudowanej i zmienionej wersji, auto MINI utrzymuje dość wysoką cenę na rynku. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta klasy premium, ale nawet dla osób, które nie chcą wydawać całych swoich oszczędności znajdzie się rozwiązanie - salon używanych MINI w Warszawie.

  Klasa premium z drugiej ręki - używane auta MINI

  Auta używane nie znaczą gorsze. Wręcz przeciwnie, auta używane mają nam wiele do zaoferowania. Musimy tylko uważnie przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku, ponieważ niestety większość z nich to zwyczaje próby oszustwa, które może zakończyć się tragicznymi skutkami dla strony kupującej. Nie warto przeprowadzać poszukiwań na własną rękę i od razu poprosić o pomoc specjalistę. Autofus w Warszawie to salon, który pomoże nie tylko osobom poszukującym nowego auta, ale też odpowiednio zadba o auta MINI w pierwszym profesjonalnym serwisie MINI. Serwis MINI to zespół specjalistów, którzy znają tą markę od podszewki, a co za tym idzie są oni w stanie szybko rozwiązać powstały problem. Ponadto auta używane oferowane przez warszawskiego dealera aut używanych MINI posiadają certyfikat MINI NEXT. Certyfikat ten daje nowemu właścicielowi pewność, że auto z pozytywnym skutkiem przeszło przez kompleksowe przeglądy techniczne oraz wizualne i jest gotowe do przebycia kolejnych kilometrów z nowym właścicielem. MINI NEXT to zabezpieczenie przed wszystkimi możliwymi usterkami, a możliwe jest to dzięki dwuletniej gwarancji jaką otrzymujemy od salonu aut używanych autofus w Warszawie.

  Auta MINI - klasyka międzynarodowych dróg

 • CZY WIESZ, ŻE?

  Czy wiesz, że Policja kontroluje operatorów bezzałogowych statków powietrznych?

 • Załóż odblask i „Świeć przykładem”

  Kierujący powinni zmienić technikę jazdy, a piesi zadbać o to aby być widocznym. W ciągu tego roku na drogach powiatu stargardzkiego w wypadkach z udziałem pieszych poszkodowanych zostało wiele osób. Jesienią warunki atmosferyczne zdecydowanie nie służą bezpieczeństwu w ruchu drogowym tym bardziej wymagana jest większa ostrożność.

 • Do końca października można oglądać  wystawę prac sześciorga młodych fotografików w Książnicy Stargardzkiej, pod intrygującym tytułem „Zobacz, jak to widzę”. Zdjęcia twórców- pasjonatów fotografii, wyeksponowane są  w Czytelni Głównej  oraz Informatorium Książnicy. Jest okazja, by spojrzeć na świat z sześciu różnych perspektyw uchwyconych w kadrze, gdzie światło, kolor a także portret i detal mają swoje znaczenie. Swoje prace prezentuje pięć autorek zdjęć, zamieszkałych na stałe w Stargardzie i  szczeciński fotograf.

  Rynek Staromiejski w Stargardzie, już 15 października będzie miejscem próby ustanowienia pierwszego w kraju rekordu Polski na największe grono osób z różową wstążką- szeroko znanym i rozpowszechnionym symbolem walki z chorobami nowotworowymi. Do wzięcia udziału w  tym wyjątkowym przedsięwzięciu zachęca już teraz Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, zapraszając jednocześnie do udziału w wielu różnorodnych imprezach, przygotowanych przez organizatorów XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

 • Policjanci przeprowadzili kolejne prelekcje z dziećmi

  Policjanci z Posterunku Policji w Dolicach przeprowadzili prelekcje z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i z Punktu Przedszkolnego.

 • Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zadbali o bezpieczeństwo

  Funkcjonariusze Suchańskiej Policji wspierani przez Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Strażników Granicznych z Placówki w Szczecinie przeprowadzili działania prewencyjne na terenie miasta i gminy Suchań.

 • Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Akcję poboru krwi w stargardzkiej „Piątce” zorganizowano staraniem przedstawicieli Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi- Jerzego Bochenka, Renaty i Mariana Wojtakajtis oraz Andrzeja Łonia. Apel o przekazanie najcenniejszego leku  spotkał się z dużym odzewem wśród szkolnej społeczności. Nie zabrakło chętnych do zasilenia szeregów honorowych krwiodawców.

  Od maja do końca sierpnia amatorzy fotografii mogli nasyłać zdjęcia najpiękniejszych- ich zdaniem zakątków powiatu. Organizatorzy konkursu pod hasłem „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego” mogli sięgać przy tym po dowolne techniki. Nie było też ograniczeń w doborze sprzętu. Liczyła się pomysłowość, kreatywność oraz niebanalne podejście do tematu. W konkursie organizowanym razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska wybrano najlepsze prace. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, nie miała przy tym łatwego zadania. Jakość nadesłanych zdjęć należy bowiem uznać za bardzo wysoką.

  Niespełna 70 dni potrwa przebudowa odcinka ulicy Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Taki harmonogram robót przyjęła firma STRABAG- wykonawca inwestycji. Prace rozpoczęto w poniedziałek, 23 września. Od tego dnia obowiązuje również tymczasowa organizacja ruchu. Na przebudowywanym odcinku wprowadzono ruch wahadłowy, kierowany sygnalizacją świetlną. Ekipy drogowców przystąpiły już do wymiany nawierzchni jednego pasa jezdni. Trwają również prace na obu chodnikach. Inwestycję dofinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych podzielono na dwie części, obejmujące ulicę Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej. Wartość całego projektu oszacowano na ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie z rządowego funduszu.