Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policja w Stargardzie zatrzymali 16- latka oraz jego 17- letniego kolegę, którzy włamali się do sklepu na terenie Stargardu. Dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie obaj sprawcy zostali zatrzymani tuż po przestępstwie.

Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy poprzez wybicie szyby dostali się do środka, skąd dokonali zaboru w celu przywłaszczenia kasetki metalowej z pieniędzmi. Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Szybko ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Już po kilkudziesięciu minutach na ulicy Konopnickiej policyjny patrol zauważył młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi jednego ze sprawców. Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Już we wstępnej rozmowie przyznał się do kradzieży z włamaniem, gdyż, jak twierdził potrzebował pieniędzy. Sprawne działanie funkcjonariuszy i dobre rozpoznanie spowodowało, że drugi ze sprawców 17- letni mieszkaniec Stargardu jeszcze tego samego dnia zatrzymany został w miejscu zamieszkania. Policjanci w toku czynności odzyskali część skradzionego mienia.

W toku dalszych czynności nieletni został przesłuchany przez funkcjonariuszy Zespołu ds Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy w charakterze sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Dorosły podejrzany usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska