Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Na co dzień i od święta czerpią przyjemność z pokonywania odcinków, które dla przeciętnego kierowcy mogą być sennym koszmarem. Drogi gruntowe i rozlewiska pełne błota to ich naturalne środowisko, gdzie nierzadko grzęznąc po nadkola czują się w swoim żywiole. Jednak równie dużej porcji adrenaliny dostarczyła właścicielom tych wspaniałych maszyn wizyta w dwóch placówkach opiekuńczo- wychowawczych, prowadzonych przez Powiat Stargardzki. Przedstawiciele off- road'owego Stowarzyszenia 4X4 Zachodniopomorskie, ufundowali młodszym i nieco starszym wychowankom sprzęt komputerowy, przekazany podczas spotkania pełnego emocji.

Dwa laptopy i drukarki otrzymali podopieczni placówek opiekuńczo- wychowaczych nr. 1 przy ul. K. Szymanowskiego i nr. 2 w Śródmieściu Stargardu, przy ul. J. Piłsudskiego. Stowarzyszenie wystąpiło wcześniej z pytaniem do Starostwa, jakie mogą być potrzeby, zgłaszane przez kadrę i wychowanków . Upewniwszy się, że sprzęt komputerowy jest tym, o czym podopieczni wskazanych placówek marzą najbardziej, zebrali potrzebną kwotę podczas imprezy kończącej sezon off- road'u w grudniu ubiegłego roku.

W kameralnym spotkaniu z dziećmi oraz kadrą placówek, uczestniczyła Wicestarosta Joanna Tomczak, której towarzyszyła Agnieszka Ignasiak, Dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych. Sprzęt przekazywała delegacja miłośników bezdroży- na czele z prezesem stowarzyszenia Dariuszem Tomickim i jego zastępcą, Arkadiuszem Żygadło. Przenty od miłośników off- road'u zostały przyjęte z entuzjazmem. Sami zaś darczyńcy nie mogli ukryć wzruszenia, widząc radość na twarzach wychowanków obu placówek. Przyjęli także z wdzięcznością prezenty od dzieci- dyplomy i własnoręcznie wykonane pamiątki.

Obok przekazanego sprzętu, wiele emocji dostarczył również improwizowany pokaz maszyn, które zaparkowały przed siedzibami placówek. Chętni mogli dopasować się do wnętrz pojazdów oraz poznać ich możliwości. Niektórym trudno było opuścić gościnne wnętrza „terenówek”...

Zarząd Powiatu Stargardzkiego, razem z obdarowanymi wychowankami obu placówek, dziękuje Stowarzyszeniu 4X4 Zachodniopomorskie za okazane serce i zaangażowanie oraz wrażliwość, dzięki którym można było spełnić marzenia. Wdzięczność i radość podopiecznych, doświadczonych przez los już u progu życia, stanowią razem najcenniejszą nagrodę dla pasjonatów bezdroży. To również najlepsza forma podsumowania minionego właśnie sezonu.