Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Wczoraj policjanci stargardzkiej komendy w ramach zajęć profilaktycznych związanych z promowaniem bezpieczeństwa wśród najmłodszych odwiedzili przedszkolaków z przedszkola „Uśmiech” w Stargardzie. Głównym tematem pogadanki było omówienie bezpiecznych zachowaniach podczas codziennych zabaw w przedszkolu, a także na placach zabaw.

Mundurowi przekazali maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto policjanci przypomnieli maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak, i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

Dzieci biorące udział w spotkaniu z radością przyjęły policjantów. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały tego, co mają do powiedzenia im mundurowi dziękując im za spotkanie, miłą zabawę i cenne wiadomości. Na koniec wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz