Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Jak urządzić wnętrze sypialni estetycznie i ergonomicznie?

Estetyka i ergonomia mogą iść w parze i co ważne nie trzeba wcale wiele się natrudzić by uzyskać taki efekt. Zatem jak zaaranżować sypialni by cieszyć się wygodą oraz estetyką? Tego dowiecie się z naszego wpisu.

Łóżko "rzecz" ważna- jaki model wybrać?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że łóżko w sypialni ma duże znaczenie. Jednak nie można kierować się tylko wygodą, choć ma ona znaczenie, lecz również ważna jest estetyka. W końcu nie od dziś wiadomo, że w pięknych wnętrzach lepiej się wypoczywa i milej spędza czas. Dlatego też naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się łóżko tapicerowane. Jego estetyka przyciąga uwagę i zachwyca. Można wybrać model w kolorze szarym, z pikowanym zagłówkiem, ale i postawić na coś bardziej oryginalnego, a dokładnie na kolor turkusowy. Nie zapomnijcie jeszcze o odpowiednim materacy. Na pewno te z włókna kokosowego będzie strzałem w 10, bo jest wygodny, ale i antyalergiczny, ale zapobiega również rozmnażaniu się bakterii. Gdy łóżko wybrane czas przejść do mebli. Już tutaj musimy wspomnieć, że obok łóżka warto umieścić szafki nocne, które pomieszczą nie tylko lampki nocne, ale i drobiazgi, które chcecie mieć zawsze pod ręką.

Mebli nie za wiele

Mebli w sypialni nie powinno być za dużo, bo mogą przytłoczyć wnętrze. Na pewno sprawdzi się toaletka, która może pełnić również rolę biurka. Oczywiście kolejnym must have jest szafa. Taka z drzwiami przesuwnymi jest bardziej nowoczesnym rozwiązaniem, ale trzeba przyznać, sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o mniejszej kubaturze. A skoro o kubaturze mowa to pamiętajcie, aby nie wybierać zbyt ciemnych kolorów, bo możecie przytłoczyć wnętrze. Jeżeli jeszcze cenicie klasykę to możecie postawić na szarości, beże i subtelne brązy, które nigdy nie wychodzą z modą.

Dodatki tworzą klimat

Nie zapomnijcie jeszcze o dodatkach, bo to one tworzą właśnie klimat wnętrza i są swoistą kropką nad "i". Ramki na zdjęcia, plakaty w antyramach czy świeczniki sprawdzą się idealnie. Tutaj mamy dla was małą radę. A mianowicie jeżeli chcecie optycznie powiększyć wnętrze to polecamy wam na umieszczenie na ścianie lustra w dekoracyjnej ramie. Świetnie będzie także odbijać promienie słońca. Do małych pomieszczeń nie sprawdzają się też duże żyrandole, lepiej w tym przypadku postawić na coś bardziej subtelnego. Mogą to być kinkiety ozdobione kryształkami.