Pobytem w zakładzie karnym zakończyła się dla 33- letniego mieszkańca Stargardu wczorajsza interwencja policji, na którą zostali wezwani funkcjonariusze. Sprawca interwencji był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci stargardzkiej prewencji zostali skierowani na interwencję domową. Zgłaszająca wezwała policję z powodu awantury z byłym partnerem. Na miejscu funkcjonariusze podjęli czynności, w toku których okazało się, że jedna z osób uczestniczących w awanturze to poszukiwany ukrywający się przed organami ścigania. Mundurowi ustalili, że 33- latek od kilku miesięcy jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Choszcznie celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Tego samego dnia również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Robotniczej w Stargardzie zatrzymali poszukiwanego, który ,,wpadł’’ podczas kontroli drogowej. 46- letni kierujący poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem wykonania dalszych czynności.

mł. asp. Justyna Siwarska