Na terenie stargardzkiego powiatu przestępczość narkotykowa zwalczana jest nieustannie. Najlepszym na to dowodem są kolejne zatrzymania osób posiadających środki odurzające. Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się właśnie taką przestępczością oraz funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie dążą do zatrzymywania kolejnych sprawców tych przestępstw, czego efekty zauważyć można chociażby w przypadku mieszkanki powiatu stargardzkiego. Mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 38- latki susz roślinny. Specjalista kryminalistyki szybko ocenił, że jest to marihuana. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Jednak działania policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej nie ograniczają się tylko do służby kryminalnej. Takie zadania realizują wszyscy funkcjonariusze, w tym również dzielnicowi, którzy wczoraj na osiedlu Zachód w Stargardzie do kontroli zatrzymali 27-latka. Podejrzewany stargardzianin posiadał środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Zatrzymani, którzy posiadali środki odurzające przed sądem odpowiadać będą z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska