Biżuteria w kształcie korony – symbol monarchów

Choć monarchia nie jest obecnie zbyt powszechnym ustrojem politycznym, typowe symbole towarzyszące królom, królowym czy księżniczkom należą do wyjątkowo popularnych. To przede wszystkim kształt korony, który z powodzeniem stosowany jest w wielu pięknych wyrobach jubilerskich. Jakie są rodzaje biżuterii z takim motywem? Komu najlepiej pasują? Jak nosić ozdoby tego rodzaju?

Rodzaje biżuterii z symbolem korony

Biżuteria z motywami może przybierać różne formy – od oryginalnych pierścionków z perłą, poprzez wisiorki z delikatnym symbolem aż po efektowne diademy, tiary czy grzebienie wsuwane we włosy. Do przeważnie spotykanych rodzajów wyrobów jubilerskich z koroną należą:

  • wisiorki,
  • kolczyki,
  • broszki,
  • łańcuszki,
  • pierścionki,
  • sygnety,
  • bransoletki.

Możliwości jest sporo, podobnie jak materiałów wykonania. Często srebro, złoto czy inne metale uzupełnione są kamieniami szlachetnymi lub dodatkowymi elementami. Niejednokrotnie to połączenie kilku różnych motywów i barw. Elementy dekoracyjne mogą być także w kolorach uznawanych za królewskie, czyli między innymi szmaragdowym, rubinowym czy szafirowym albo też diamentowym.

Stylowe ozdoby biżuteryjne – dla kogo będą najlepsze?

Po biżuterię nawiązującą do motywu korony, diademu czy innych monarszych symboli może sięgnąć właściwie każdy. Subtelny symbol podkreśla niebanalny styl, może też korespondować z innymi elementami ubioru. Kształt korony przewija się przez produkty dedykowane najmłodszym, pojawia się w młodzieżowych dodatkach, a także efektownej i ekskluzywnej biżuterii dla kobiet i mężczyzn. Sprawdzi się na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje czy w roli prezentu – po prostu wtedy, gdy ktoś chce podkreślić wyjątkowość, królewski charakter.

Jak nosić biżuterię w kształcie korony?

Elementy biżuteryjne w kształcie korony można łączyć także z inną biżuterią z tym motywem, albo też mogą one stanowić samodzielną ozdobę. Ciekawym pomysłem jest zestawienie srebrnych lub złotych wyrobów jubilerskich z odzieżą także nawiązującą do eleganckich królewskich barw:

  • głęboka czerwień, bordo, rubin,
  • ciemny błękit królewski, granat, szafir,
  • ciemna głęboka zieleń, szmaragd.

Efektownie mogą wyglądać dodatki z miękkich, lejących się tkanin, także typu zamszowego. Królewska biżuteria ciekawie może wyglądać także w połączeniu z futrem. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by ozdoby takie zestawiać również z codzienną odzieżą, niekoniecznie nawiązującą do monarszych motywów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i stylu.