Stargardzcy policjanci zauważyli mężczyznę, który przez otwarte okno samochodu wyrzucił niedopałek papierosa na jezdnię. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie, patrol podjął czynności. Na wykroczeniu się jednak nie skończyło. Jak się okazało 26- latek posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Referatu Patrolowo- Interwencyjnego stargardzkiej komendy podczas patrolowania miasta zauważyli samochód osobowy m-ki citroen, którego pasażer wyrzucił niedopałek papierosa przez otwartą szybę na drogę. Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie czynności nerwowe zachowanie 26- letniego pasażera wzbudziło u mundurowych pewne podejrzenia. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem jego nietypowego rachowania. Podczas kontroli policjanci ujawnili należące do mężczyzny plastikowe pudelku z zawartością suszu roślinnego. Podejrzewając, że mogą być środki odurzające mężczyzna został zatrzymany i przewieziono do stargardzkiej komendy Policji. Wstępne badania, przeprowadzone w komendzie potwierdziły przypuszczenia policjantów. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Wkrótce śledczy przeprowadzą kolejne czynności w tej sprawie, a następnie przedstawią podejrzewanemu mężczyźnie zarzut zagrożony Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska