Zwiększone siły stargardzkich policjantów oraz wzmożone działania związane z ogólnopolską akcją „Znicz” na terenie powiatu stargardzkiego trwają już od wczoraj. W tym czasie funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo osób, odwiedzających groby swoich bliskich, nie tylko na stargardzkich cmentarzach, ale również tych znajdujących się na terenie stargardzkiego powiatu.

Do akcji „Znicz”, która rozpoczęła się 31 października i potrwa do 2 listopada br. włącznie, zaangażowani zostali policjanci wszystkich pionów stargardzkiej komendy. W skład Wydziału Ruchu Drogowego na ten czas wcielono dodatkowych policjantów, którzy wykonują typowe zadania funkcjonariuszy drogówki. Funkcjonariusze z prewencji oraz służb kryminalnych zarówno umundurowani, jak też po cywilnemu pełnią służbę w okolicach cmentarzy i na samych nekropoliach, gdzie tłok to okazja dla złodziei. Swoją uwagę skupiają na przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniom do pojazdów, niedopuszczeniu do profanacji grobów oraz zapewnieniu bezpieczeństwa osób odwiedzających miejsca pochówku. To właśnie oni będą zwracać uwagę na osoby, które poprzez kradzież chcąc wzbogacić się w łatwy sposób.

Zwracajmy również uwagę na osoby, które chcąc wzbogacić się w łatwy sposób mogą dokonać kradzieży. Bądźmy szczególnie czujni w miejscach, w których panuje tłok: cmentarze, dworce i przystanki, gdyż nie dla wszystkich ten czas jest okresem zadumy. Dla złodziei kieszonkowych to czas wzmożonej pracy. Bagaży i torebek nigdy nie pozostawiajmy bez nadzoru, a portfele chowajmy w wewnętrznych kieszeniach ubioru – aby dokonać kradzieży złodziejowi wystarczy najmniejsza chwila naszej nieuwagi.

asp. Justyna Siwarska