Rafał Zając ponownie prezydentem Stargardu z imponującym poparciem
W niedzielne głosowanie mieszkańcy naszego miasta wyrazili swoje zaufanie, wybierając Rafała Zająca na kolejną kadencję prezydenta. W wyborach samorządowych, które przyciągnęły niemal połowę uprawnionych do głosowania, dominowała jednoznaczna decyzja o kontynuacji jego rządów. Ponadto, wybory do Rady Miejskiej ujawniły, kto w najbliższych latach będzie reprezentował interesy mieszkańców w poszczególnych okręgach.
  1. Rafał Zając zdobył 84,51% głosów poparcia, co zapewnia mu prezydenturę na kolejne 5 lat.
  2. Frekwencja wyborcza wyniosła 43,93%, co oznacza, że swoje głosy oddało 21 700 osób.
  3. W wyborach do Rady Miejskiej najwięcej głosów zdobyli kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3 i 4, wskazując na zróżnicowane preferencje wyborcze mieszkańców.
  4. W sumie, w naszym mieście uprawnionych do głosowania było 49 385 osób.

W tegorocznych wyborach samorządowych, mieszkańcy mieli do wyboru jednego kandydata na prezydenta - Rafała Zająca. Jego kandydatura została przyjęta z ogromnym poparciem, co świadczy o zaufaniu, jakim obdarzają go mieszkańcy. Zainteresowanie wyborami było widoczne już od rana, a 37 obwodowych komisji wyborczych odwiedziło łącznie 21 700 osób.

Wybory do Rady Miejskiej przyciągnęły równie dużą uwagę. Mieszkańcy zdecydowali, że ich głosy i zaufanie powierzą kandydatom, którzy najlepiej reprezentują ich interesy. W okręgu nr 1 najwięcej głosów otrzymali Ewa Sowa, Monika Kieliszak i Dawid Pycz. Okręg nr 2 będzie reprezentowany przez Krzysztofa Kozłowskiego, Zofię Ławrynowicz i Krystynę Smolarek. W okręgu nr 3 największe poparcie zdobyli Rafał Zając, Mariusz Smuga i Monika Kirschenstein, a w okręgu nr 4 - Zdzisław Wilk, Wioleta Sawicka i Paweł Mazulewicz.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej pokazują, jak ważne jest dla mieszkańców, by ich głos został usłyszany. Każdy z wybranych radnych przynosi do Rady Miejskiej swoje doświadczenie i wizję rozwoju miasta, co z pewnością przyczyni się do jego dalszego rozkwitu. Wybory te są świadectwem demokratycznych wartości, które kształtują nasze społeczeństwo i pozwalają na aktywne uczestnictwo w decydowaniu o przyszłości naszego miasta.


Źródło: Urząd Miejski Stargard