Rozpoczęcie remontu ul. Bolesława Chrobrego w lipcu – kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
Na Starym Mieście rusza kolejny etap modernizacji – tym razem ul. Bolesława Chrobrego. Kierowcy muszą przygotować się na chwilowe utrudnienia, ale w zamian zyskają bezpieczniejsze i bardziej komfortowe ulice.

Nowe oblicze Starego Miasta: rozpoczęcie prac na ul. Bolesława Chrobrego

Trwa intensywna modernizacja na Starym Mieście, dzięki której ulice zyskają nowy blask. Po zakończeniu prac na ul. Kuśnierzy i ul. Szewskiej, przyszedł czas na ul. Bolesława Chrobrego. Prace rozpoczną się na początku lipca, a kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Choć remonty wiążą się z utrudnieniami, ich efekty będą widoczne i odczuwalne na co dzień – bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i estetyczne ulice.

Zmiany w organizacji ruchu: objazdy i nowe trasy dla kierowców

Od 1 lipca, w poniedziałek, zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Bolesława Chrobrego od skrzyżowania z ul. Portową do skrzyżowania z ul. Szewską. Aby ułatwić poruszanie się po mieście, wyznaczono objazdy. Kierowcy jadący z centrum miasta w kierunku ul. Gdańskiej powinni korzystać z ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W przeciwnym kierunku również zaleca się objazd przez te same ulice. Mieszkańcy mogą dojechać do swoich domów przez ul. Garncarską oraz od strony Bramy Wałowej, skręcając w ul. Kasztelańską i ul. Szewską.

Nowe trasy autobusów: zmiany w komunikacji miejskiej

Remont ul. Bolesława Chrobrego wpłynie także na trasę niektórych autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Linie nr 13 i 32 od 1 lipca będą kursować przez ul. Marii Skłodowskiej-Curie, omijając zamknięty odcinek. Aby ułatwić pasażerom dostęp do komunikacji, na ul. Marii Skłodowskiej-Curie pojawią się dwa tymczasowe przystanki. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić w miejscach przeznaczonych do tego celu.

Korzyści z inwestycji: nowoczesne i bezpieczne ulice

Przebudowa ulic na Starym Mieście to inwestycja o wartości ponad 17,8 miliona złotych. Po jej zakończeniu, na ulicach pojawią się nowe, równe nawierzchnie, które zwiększą komfort jazdy dla kierowców. Piesi i rowerzyści zyskają wygodne trasy, a bezpieczeństwo poprawi się dzięki nowoczesnemu, energooszczędnemu oświetleniu oraz wyniesionym pasom. Projekt przewiduje również liczne nasadzenia zieleni, które wpłyną na estetykę okolicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na starówce zakończą się jesienią przyszłego roku.


Na podstawie: UM Stargard