Po wypadku, do jakiego doszło w środę 20. lutego przy skrzyżowaniu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej, nie działa uszkodzona sygnalizacja świetlna utrudniając ruch w tym rejonie Śródmieścia Stargardu. Sygnalizacja zamontowana prowizorycznie na czas budowy Centrum Przesiadkowego i pobliskiego ronda, okazała się przydatna również po zakończeniu robót drogowych. Stąd decyzja o jej utrzymaniu, i rozpoczęciu przygotowań do budowy urządzeń już na stałe. Sygnalizatory u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej, powinny ponownie działać w sobotę 23 lutego, od godzin popołudniowych.

Prowizoryczną instalację sygnalizację uszkodziły dwie ciężarówki przewożące złom. Auto wyładowane metalowym złomem, przekraczającym znacznie skrajnię jezdni, zerwało przewody zasilające sygnalizatory. Kierowca drugiej z ciężarówek stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w latarnię. Po wypadku od środy nie działają sygnalizatory, utrudniając szczególnie włączenie się do ruchu od strony Dworcowej.

Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych uszkodzenie usuwa firma H&S Huberta Strzyżewskiego. Wykonawca zapewnia, że sygnalizatory zaczną ponownie działać w sobotnie popołudnie.

Jednocześnie toczą się prace projektowe, których celem jest zainstalowanie stacjonarnych sygnalizatorów świetlnych i zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulic: Dworcowej i Marii Konopnickiej oraz Towarowej z Pierwszej Brygady. Po obu stronach wiaduktu kolejowego zainstalowana zostanie sygnalizacja, która ułatwi ruch w tej części Śródmieścia. Wykonawca deklaruje, że projekt inwestycji będzie gotowy do końca maja. Budowa nowej sygnalizacji świetlnej będzie połączona z planowaną na ten rok modernizacją ul. Pierwszej Brygady.

Zarząd Dróg Powiatowych zakłada, że po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę inwestycji, przebudowa ul. Pierwszej Brygady rozpocznie się latem tego roku. Do czasu realizacji wszystkich prac, kierowcom będzie służyć prowizoryczna sygnalizacja świetlna, która powinna już działać od jutra.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.