Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podczas pomiaru prędkości na ul. Pomorskiej w Suchaniu zmierzyli prędkość kierującego toyotą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. Mężczyzna podczas wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy wyraźnego sygnału do zatrzymania zwolnił, a następnie przyśpieszył i usiłował uciec powodując kolizję. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 35 latka ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za niezatrzymanie się do kontroli, a także jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tuż przed godz. 19. Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki w Suchaniu podczas statycznej kontroli prędkości poruszających się pojazdów dokonali pomiaru kierującego toyotą, który na obszarze zabudowanym, gdzie dozowolona przepisami prędkość wynosi 50 km/h jechał z prędkością 94 km/h.

Z uwagi na ujawnione wykroczenie mundurowi podali kierującemu za pomocą tarczy do zatrzymywania pojazdów wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierowca widząc to zwolnił, a następnie będąc na wysokości interweniującego patrolu gwałtownie przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zamierzał zatrzymać się i poddać kontroli drogowej, nadal kontynuował ucieczkę w kierunku Wapnicy.

W trakcie pościgu mężczyzna na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji z kierującym Vw jadącym z naprzeciwka, a następnie wjechał do rowu.

Przeprowadzone badanie na miejscu wykazało w organizmie 35 latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna ten autem przewoził dwójkę pasażerów, 44 letniego mężczyznę, oraz 39 letnią kobietę.

Podczas tego zdarzenia nikt z osób biorących w nim udział nie doznał żadnych obrażeń.

Przypominamy!

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Jazda w stanie nietrzeźwości według obowiązujących przepisów zagrożona jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz