Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podczas pomiaru prędkości na ul. Pomorskiej w Suchaniu zmierzyli prędkość kierującego toyotą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. Mężczyzna podczas wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy wyraźnego sygnału do zatrzymania zwolnił, a następnie przyśpieszył i usiłował uciec powodując kolizję. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 35 latka ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za niezatrzymanie się do kontroli, a także jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tuż przed godz. 19. Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki w Suchaniu podczas statycznej kontroli prędkości poruszających się pojazdów dokonali pomiaru kierującego toyotą, który na obszarze zabudowanym, gdzie dozowolona przepisami prędkość wynosi 50 km/h jechał z prędkością 94 km/h.

Z uwagi na ujawnione wykroczenie mundurowi podali kierującemu za pomocą tarczy do zatrzymywania pojazdów wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierowca widząc to zwolnił, a następnie będąc na wysokości interweniującego patrolu gwałtownie przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zamierzał zatrzymać się i poddać kontroli drogowej, nadal kontynuował ucieczkę w kierunku Wapnicy.

W trakcie pościgu mężczyzna na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji z kierującym Vw jadącym z naprzeciwka, a następnie wjechał do rowu.

Przeprowadzone badanie na miejscu wykazało w organizmie 35 latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna ten autem przewoził dwójkę pasażerów, 44 letniego mężczyznę, oraz 39 letnią kobietę.

Podczas tego zdarzenia nikt z osób biorących w nim udział nie doznał żadnych obrażeń.

Przypominamy!

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Jazda w stanie nietrzeźwości według obowiązujących przepisów zagrożona jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.