Moodboard

Tworzenie moodboardów stało się bardzo popularne. Często już na wiele lat przed remontem mieszkania gromadzi się inspiracje z różnych wnętrz czy czasopism. Przy urządzaniu wnętrz tak wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Najpierw trzeba  skompletować odpowiedni sprzęt taki jak np. wałki, wiertarkę, pędzle, szlifierkę do gipsu. Czasami będzie potrzeba wynajęcia sprzętu takiego jak agregat malarski, agregat do betonu a nawet silomat. Obecnie wiele firm umożliwia wynajęcie sprzętu po atrakcyjnych cenach. W internecie łatwo można znaleźć konkretną rzecz. Warto wpisywać różne hasła opisujące dany przedmiot, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie dobrej oferty i firmy. Kiedy szukamy odpowiedniej szlifierki do scian gipsowych można wpisać: żyrafa szlifierka do gipsu, szlifierka do gładzi gipsowych, żyrafa do gładzi, zyrafa do gipsu, żyrafa szlifierka czy szlifierka do gipsu zyrafa.  

Warsztaty tworzenia moodboardów

Dobór odpowiednich lamp, mebli, oświetlania, tekstyliów, podłogi może stanowić wyzwanie. W końcu wszystko powinno do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Trzeba umieć wyobrazić sobie pewne rzeczy i przelać wyobrażenia na papier. W wielu miastach organizuje się  warsztaty tworzenia moodboardów. Zarówno płatne jak i te bezpłatne choć i tak nie kosztują one dużo. Warsztaty są nie tylko dla projektantów, architektów i dekoratorów. Również dla zainteresowanych tematyką projektowania lub dla tych co urządzają swoje mieszkania i chcą nauczyć się nowych rzeczy.  Na zajęciach trzeba wykonać wiele zadań, dzięki którym uczy się działać praktycznie (niestety na naukę obsługi wiertarki czy żyrafy do gipsu nie ma co liczyć). Wykorzystując materiały dostępne w sklepie (katalogi z tapetami, płytki,  wzorniki kolorów, tekstylia, armaturę łazienkową) można  stworzyć moodboard w określonej kolorystyce i stylu.Trzeba przyznać, że warto wybrać się na tego rodzaju warsztaty i pracować na prawdziwych materiałach. Pomimo niezliczonej ilości produktów w sklepie nie zawsze łatwo jest znaleźć to co trafia w gust. Warsztaty organizowane są zazwyczaj w miejscach, gdzie można kupić gotowe meble, dodatki czy zasięgnąć porady projektanta.  Po zakończeniu warsztatu warto jest wybrać się do takiego miejsca również samemu. Można otrzymać fachową poradę lub po prostu zaczerpnąć inspiracji. Można też wybrać się do popularnego marketu budowlanego i spróbować stworzyć moodboard już w domu. Dzięki wiedzy wyniesionej z zajęć sprawdzić, czy wybrany kolor ścian będzie dobrze współgrał np. z kolorem i teksturą płytek.  Lepiej zaplanować wszystko jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych niż później rozczarować się, kiedy już pieniądze zostaną wydane a efekt okaże się bardzo nieudany.

Pomoc projektanta i fachowca od remontów

Kiedy moodboard jest gotowy, można rozpocząć pracę we własnym zakresie, co daje wiele satysfakcji. Żeby dobrze zaprojektować i urządzić wnętrze potrzebna jest wiedza techniczna i umiejętności. Dlatego warto rozważyć zatrudnienie projektanta lub architekta, który doradzi. Specjaliści zazwyczaj dysponują swoją ekipą remontową więc problem z szukaniem fachowca i zakupem wałków, zapraw, tapet, szlifierek do gładzi czy zyraf do gibsu ominie właściciela mieszkania. Projektant będzie czuwał nad tempem pracy i doborem odpowiednich materiałów do wnętrza. Poza tym właściciela mieszkania ominie obowiązek przechowywania niepotrzebnego sprzętu takiego jak maszyna szlifująca do gipsu czy odkurzacz przemysłowy. Lepiej powierzyć dobór szlifierek do gipsu żyrafa czy innych elektronarzędzi ekspertom.