Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Kilka lat temu można było zauważyć nagły wzrost ilości aut marki MINI na polskich drogach. Już wtedy polscy kierowcy stracili głowy dla samochodów tej marki, a dziś dzięki coraz większej ilości ulepszeń i bogatej ofercie nowych modeli cały świat cicho marzy o własnym samochodzie MINI. Co tak naprawdę kryje się pod nazwą marki? Jaką historię posiada kultowe MINI? Czy warto skorzystać z oferty aut używanych MINI w Warszawie i zakupić auto klasy premium za mniejsze pieniądze, ale z nieco większym przebiegiem czy odkładać na model prosto z salonu? Przekonajmy się!

MINI - auto brytyjskie czy niemieckie?

Produkcja kultowego auta zaczęła się w latach sześćdziesiątych w brytyjskich zakładach British Motor Company. Samochody MINI w stosunkowo krótkim czasie zyskały rzeszę fanów, którzy oddaliby każdego centa za własny model. MINI kochane było przede wszystkim za swoje małe wymiary, które połączone były z niepowtarzalnym wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym auta. Dodatkowo auto to kryło w sobie dużą moc, którą nieraz wykorzystano na wyścigach rajdowych w znanym Monte Carlo. Trzykrotna wygrana marki MINI to znak, że samochody MINI nadają się nie tylko na miejskie i krótkodystansowe przejażdżki. W późniejszym czasie bo w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zakłady BMC postanowiły sprzedać markę MINI kolegom po fachu czyli niemieckiemu producentowi BMW. Nowy właściciel aż siedem lat poświęcił na ulepszenie ostatniej wyprodukowanej przez anglików wersji MINI. Zmiany, które najbardziej zaskoczyły fanów tej marki to przede wszystkim powiększenie auta o ponad pół metra długości, trzydzieści centymetrów szerokości, a co za tym idzie masa wzrosła o czterysta kilo. Czy jest to aż tak duże utrudnienie podczas miejskiej jazdy? Nie do końca, ale dla właścicieli starszych modeli jest to zmiana w stu procentach odczuwalna. Jednak wzbogacenie auta o niemiecką technologię najwyższej jakości to strzał w dziesiątkę! Zmiany wydają się niektórym bardzo poważne, ale jedno należy przyznać. Wszystkie nowości wprowadzone przez Niemców nie zabiły ducha pierwszego auta MINI sprzed wielu lat. Nadal pożądane, choć w rozbudowanej i zmienionej wersji, auto MINI utrzymuje dość wysoką cenę na rynku. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta klasy premium, ale nawet dla osób, które nie chcą wydawać całych swoich oszczędności znajdzie się rozwiązanie - salon używanych MINI w Warszawie.

Klasa premium z drugiej ręki - używane auta MINI

Auta używane nie znaczą gorsze. Wręcz przeciwnie, auta używane mają nam wiele do zaoferowania. Musimy tylko uważnie przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku, ponieważ niestety większość z nich to zwyczaje próby oszustwa, które może zakończyć się tragicznymi skutkami dla strony kupującej. Nie warto przeprowadzać poszukiwań na własną rękę i od razu poprosić o pomoc specjalistę. Autofus w Warszawie to salon, który pomoże nie tylko osobom poszukującym nowego auta, ale też odpowiednio zadba o auta MINI w pierwszym profesjonalnym serwisie MINI. Serwis MINI to zespół specjalistów, którzy znają tą markę od podszewki, a co za tym idzie są oni w stanie szybko rozwiązać powstały problem. Ponadto auta używane oferowane przez warszawskiego dealera aut używanych MINI posiadają certyfikat MINI NEXT. Certyfikat ten daje nowemu właścicielowi pewność, że auto z pozytywnym skutkiem przeszło przez kompleksowe przeglądy techniczne oraz wizualne i jest gotowe do przebycia kolejnych kilometrów z nowym właścicielem. MINI NEXT to zabezpieczenie przed wszystkimi możliwymi usterkami, a możliwe jest to dzięki dwuletniej gwarancji jaką otrzymujemy od salonu aut używanych autofus w Warszawie.

Auta MINI - klasyka międzynarodowych dróg