Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy przy ul. Wyszyńskiego w Stargardzie szarpiąc 39 latka przewrócili go na ziemię, a następnie ukradli mu portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Obaj usłyszeli zarzuty. Przestępstwo którego się dopuścili zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ul. Wyszyńskiego przy Centrum Handlowym Zodiak. Do siedzącego na ławce 39- latka podeszło dwóch mężczyzn którzy poprosili o pieniądze. W chwili gdy usłyszeli że nie otrzymają pieniędzy przewrócili mężczyznę na ziemię a następnie z kieszeni ukradli mu portfel w którym znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe, oraz pieniądze. Łączna suma strat poszkodowanego to 650 złotych.

Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 31 i 54 lata. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie wystąpił z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego w Stargardzie o zastosowanie wobec sprawców środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania. Stargardzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Stargardzie i aresztował mężczyzn na okres 3 miesięcy. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz