Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Manualne oczyszczanie twarzy - czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który bardzo często wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Mimo iż jest on stosunkowo bolesny, daje doskonałe efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagające klientki. Na czym polega zabieg oczyszczania twarzy? Czy manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest skuteczne? Ile trwa zabieg manualnego oczyszczania twarzy i czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak wygląda zabieg oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który polega przede wszystkim na ręcznym wyciskaniu drobnych zmian ropnych (pryszczy) oraz zaskórników. Nie są to jednak jedyne działania, które wykonuje kosmetyczka. Proces ten polega także na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, aby proces ten był jak najbardziej skuteczny, a efekty zadowalające. Manualne oczyszczanie przeprowadzać można nie tylko na skórze twarzy, ale także na ramionach, plecach oraz dekolcie. Proces manualnego oczyszczania twarzy u kosmetykczki polega na:

  • demakijażu,
  • tonizacji skóry,
  • zastosowaniu drobnego peelingu (złuszczenie naskórka),
  • zastosowaniu maseczki z alg,
  • rozgrzaniu skóry za pomocą wapozonu,
  • oczyszczeniu twarzy i wyciśnięciu zaskórników oraz wyprysków,
  • zastosowaniu dezynfekcji,
  • nałożeniu maseczki łagodzącej oraz specjalistycznego kremu do twarzy.

Ile trwa oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki trwa 30-60 minut. Proces ten uzależniony jest od ilości i stopnia zaawansowania niedoskonałości. Kosmetyczka dzięki profesjonalnym narzędziom oraz kosmetykom może wykonać ten proces szybko i sprawnie. Oczywiście w trakcie czynności czas spędzony na łóżku kosmetycznym umila słuchanie muzyki oraz rozmowa. Przed zapisaniem się na zabieg warto upewnić się co do tego, iż w najbliższych dniach nie ma zaplanowanego ważnego wydarzenia. Na kilka godzin po zakończonym zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu, aby skóra mogła odpocząć po zabiegu. Każda minuta zabiegu warta jest jednak efektów.

Czy oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest skuteczne?

Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki przynosi doskonałe efekty, jednak może podrażnić naszą skórę. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu warto znaleźć miejsce, w którym cały proces zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny  umiejętny. W przeciwnym wypadku stan zapalny jeszcze bardziej się powiększy. Jeżeli borykamy się z niedoskonałościami i zaskórnikami, jednym z rozwiązań może być oczyszczanie twarzy w Szczecinie, w salonie Saray Beauty & Spa.