Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Ożywcza  bryza, wiatr we włosach i duch rywalizacji… Doznania drogie sercu każdego wodniaka, zarówno morskiego jak i szuwarowo- przybrzeżnego zapewnili w pakiecie organizatorzy XVI Miedwiańskich Regat Klubu Grot, w ramach których  rozegrano  wyścigi w poszczególnych klasach jednostek, oraz tzw. długi bieg klasowy o puchar Wójta Gminy Stargard. Łącznie 22 załogi ustawiły się na linii startu klubowej  przystani w Wierzchlądzie.

Wodniacy reprezentujący barwy klubu Grot, a także goście przybyli z regionu nie narzekali na poziom adrenaliny przed sygnałem do startu. Plany pokrzyżowała jednak pogoda: nieznośny skwar i cisza na jeziorze spowodowały, że w pewnym momencie trudno było znaleźć choćby odrobinę wiatru. Z tego powodu ograniczono liczbę zaplanowanych biegów w ramach regat turystycznych.

O miejscach w regatowej klasyfikacji w dużej mierze decydowała kapryśna pogoda. Wyzwaniem okazały się sporadyczne, a jednak czasami dość mocne podmuchy wiatru, które należało umiejętnie wyłapać przed następująca po nich nagłą ciszą na jeziorze. Wodniacki instynkt połączony z czujnością, gwarantowały przewagę w regatowej klasyfikacji.  Wodniakom  w imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej kibicował  Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Jerze Hernet.

Rywalizacja na wodach jeziora w klasie Omega sport zakończyła się zwycięstwem Jana Witkowskiego z Klubu Szkuner. Drugie miejsce przypadło Tomaszowi Mordasowi z Jomitoki, zaś na trzecim uplasował się Marian Preiss, reprezentujący barwy MDK Stargard.

Dwie załogi wystartowały natomiast w klasie Omega turystyczna. Pierwsze miejsce zajął Eugeniusz Sztandera z MDK Stargard, druga lokata przypadła zaś  Robertowi Drewnowskiemu z Jomitoki.

W klasie Sasanka triumfowali  już do wodniacy klubu Grot. Pierwszą lokatę zajął Robert Zakrzewski, z kolei druga należała do Andrzeja Kwiatkowskiego. Na „pudle” znalazło się także miejsce dla Tomasza Wrzoska.

W rywalizacji rozegranej w klasie T- 2, zwycięstwo należało do Mirosława Studzińskieo z Jomitoki. Dwie kolejne lokaty należały również do wodniaków klubu Grot: Mirosława Milewskiego i Waleriana Pędzika.

Podsumowano też wyniki biegu długiego o Puchar Wójta Gminy Stargard. Pierwsza lokata przypadła Janowi Witkowskiemu z klubu Szkuner, na kolejnych uplasowali się: Tomasz Mordas z Jomitoki oraz Marian Preiss (MDK Stargard).

W kolejnych klasach biegu długiego triumfowali w klasie T- 1 Robert Zakrzewski i T- 2 Mirosław Studziński. Zwycięstwo w klasie Omega sport przypadło z kolei Tomaszowi Mordasowi zaś w klasie Omega turystyczna- Robertowi Drewnowskiemu. W klasie Sasanka czołową lokatę zajął z kolei Andrzej Deręgowski, reprezentujący barwy MDK Stargard. Wszystkim zwycięzcom biegu długiego o puchar wójta, dyplomy i nagrody wręczała Dorota Mazur, Zastępca Wójta Gminy Stargard.

Tegoroczna edycja regat na przystani w Wierzchlądzie była więc okazją do wspólnego świętowania, pełnego emocji i wodniackich wrażeń.