Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Dzisiaj na krajowej dziesiątce policjanci stargardzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie przy wykorzystaniu bezzałogowego statku powietrznego przeprowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na drogach krajowych najbardziej obciążonych ruchem, a także ryzykiem powstania wypadku drogowego z ofiarami śmiertelnymi.

Troska o bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Im więcej osób i urządzeń będzie zaangażowanych w promowanie bezpiecznych postaw oraz nadzór nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, tym większa będzie społeczna świadomość różnych zagrożeń.

Oprócz pomiarów prędkości prowadzonych przez funkcjonariuszy oko kamery policyjnego drona będącego na wyposażeniu WRD KWP w Szczecinie z dalszej odległości pomagało w ujawnieniu niewłaściwych zachowań polegających na nieprawidłowym, niebezpiecznym wyprzedzaniu.

Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością i wyprzedzanie na „trzeciego” jest niebezpieczne nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas dzisiejszych kilku godzinnych działań funkcjonariusze ujawnili 10 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość, a także wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, jazda z nadmierną prędkością to częste przyczyny wypadków drogowych. Wyprzedzanie to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze, jazdę z wyobraźnią i przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego.

 

 

 

 

 

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz