Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

To wyjątkowo trudny czas dla wszystkich uczniów, którzy już kolejny rok szkolny spędzają w trybie nauki zdalnej- z małymi przerwami dla najmłodszych grup. Dużym wyzwaniem w warunkach pandemii okazały się również przygotowania  do egzaminów dla ósmoklasistów. Dodatkowo trudności w obecnym czasie może sprawić wybór dalszej drogi kształcenia- już po ukończeniu szkoły podstawowej. Wsparciem dla absolwentów klas ósmych mogą być „Spotkania z Edukacją” organizowane w trybie online przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy wsparciu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa powiatowego oraz dyrektorów liceów i zespołów szkół.

Kolejne edycje „Spotkań z Edukacją” organizowane staraniem PODN cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przed pandemią były przede wszystkim okazją dla szkół ponadpodstawowych, które wykorzystywały okazję spotkań- zwykle w przestronnych wnętrzach Centrum Kształcenia Zawodowego, by zainteresować swoją oferta. Na miejscu wsparciem służyli także pedagodzy, psycholodzy oraz przedstawiciele PODN i Kuratorium. Zainteresowani wychodzili z pokaźnym zapasem ofert placówek, które często okazywały się dla nich szkołą pierwszego wyboru.

Obostrzenia, restrykcje i warunki pandemii zmieniły wszystko. Stąd XIII już edycja „Spotkań z Edukacją” tym razem w całości przeniosła się do sieci.  Absolwenci klas ósmych oraz ich rodzice, mogą szczegółowo zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych powiatu stargardzkiego w trybie online.

Wirtualny projekt XIII edycji „Spotkań z Edukacją” jest bezpłatny i dostępny dla każdej zainteresowanej szkoły. Prezentacja obu liceów i zespołów szkół na rok szkolny 2021/ 2022 dostępna jest dla wszystkich pod podanym niżej linkiem:

https://www.emaze.com/@AOTFZIOLL/spotkania-z-edukacj

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli razem ze Starostą Stargardzkim zachęca do udziału w wirtualnym spacerze edukacyjnym, licząc na zainteresowanie oraz wybór wymarzonej szkoły. Organizatorzy „Spotkań z Edukacją” mają również cichą nadzieję, że absolwenci klas ósmych w nowym roku szkolnym spotkają się w wybranych placówkach już bezpośrednio- w ramach stopniowego powrotu do normalności.
 

Tekst zilustrowany plakatem zachęcającym do udziału w "Spotkaniach z Edukacją" w trybie online.