Dzisiaj terenie powiatu stargardzkiego pojawili się policjanci z niemal całego województwa zachodniopomorskiego. Odbywali oni szkolenie z zakresu podejmowania działań w sytuacjach zbiorowego zakłócenia porządku publicznego.

 • 2
  2
 • 6
  6
 • 5
  5
 • 4
  4
 • 3
  3
 • 1
  1

Na terenie zachodniopomorskiego garnizonu systematycznie prowadzone są szkolenia, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie policjantów do reagowania na ewentualne naruszenia prawa, tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom najróżniejszych imprez.

Dzisiaj w Stargardzie policjanci prewencji z naszej jednostki, a także funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Realizacyjnej „COBRA” z KPP w Stargardzie zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, ćwiczyli wspólnie z kolegami z Goleniowa, Drawska Pomorskiego, Choszczna, Łobza, Pyrzyc, Myśliborza, Gryfic, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego. Wszyscy razem stanowią II Kompanię NPP Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Każdy z pododdziałów na co dzień w swoich jednostkach prowadzi szkolenia i ćwiczenia we własnym zakresie. Jednak w wyznaczonych terminach funkcjonariusze zbierają się w jednym miejscu, aby symulację wydarzeń rozegrać mogła cała kompania. Jest to niezbędne dla określenia jednolitej taktyki w kwestii niedopuszczenia do naruszenia porządku.

Mundurowi odbyli szkolenie teoretyczne, a także przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych na stadionie KP Błękitni Stargard. Ćwiczenia obejmowały również przejazd kolumny blisko 15 radiowozów przez miasto, co wzbudziło wśród mieszkańców Stargardu niemałe zainteresowanie.

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz