Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Piękna pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad akwenami. Nie zapominajmy jednak, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Nie pozwólmy na to i zawsze zachowajmy rozsądek. O bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy, którzy wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczęli kontrole na wodach i terenach przywodnych.

Stargardzcy wodniacy pełniący służbę na jeziorze Miedwie wraz z przewodnikami psów służbowych spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chlebówku w ramach profilaktyki dotyczącej bezpiecznych zachowań podczas zabaw, drogi do i ze szkoły, a także bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą.

Podczas wakacji wielu z nas pozwala sobie na chwilę beztroski i luzu, co w szczególności nad wodą może być bardzo niebezpieczne, a nawet skończyć się tragedią. Dlatego dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami, policjanci kontrolują kąpieliska, obserwując zachowanie osób odpoczywających na plażach, przebywających w wodzie, a także korzystających z wodnych środków transportu.

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich możliwości. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich musimy zadbać przede wszystkim sami. Relaksując się nad wodą, respektujmy elementarne zasady bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz