11. września Powiat Stargardzki zorganizował w ramach organizowanych Europejskich Dni Dziedzictwa objazd zabytkoznawczy, pt. „Szlakiem średniowiecznych sakrariów w powiecie stargardzkim”

EDD to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury w Europie. Głównym celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.
 
Tradycyjnie w obchody EDD włącza się Powiat Stargardzki organizując objazdy zabytkoznawcze, odkrywające miejsca z prawdziwym duchem i ciekawą historią. To doskonała okazja, aby bliżej poznać dziedzictwo swojego regionu, odkryć historię zabytków i miejsc pamięci, które często – choć blisko nas – są nam zupełnie obce.
 
W tym roku trasa obejmowała:
- Strzyżno - Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
- Kunowo - Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski
- Poczernin – Kościół pw. św. Michała Archanioła
- Łęczyca – Kościół pw. Ofiarowania NMP
- Białuń - Kościół pw. św. Michała Archanioła