W dniu dzisiejszym na sali konferencyjnej stargardzkiej komendy odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Słowa roty wypowiedzieli w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie podinsp. Michała Jaskulskiego, który pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa, służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Młodzi policjanci najbliższe miesiące spędza w Szkole Policji w Słupsku. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej, a także będą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po zakończeniu całego szkolenia zasilą szeregi stargardzkiej Komendy.

Przypominamy, że nabór do służby wciąż trwa. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty w Zespole Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przy ul. warszawskiej 29.

mł. asp. Justyna Siwarska