W dniu 15 czerwca 2022 roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchaniu przeprowadzili działania profilaktyczne podczas organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Suchaniu Dni Olimpijczyka. Stróże prawa przygotowali dla mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, liczne atrakcje i przybliżyli charakter swojej służby.

Na specjalnie przygotowanym stoisku mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomnieli, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ważnym elementem spotkania było również przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa starają się uświadomić dzieci i młodzież, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

 

 

Przez cały czas trwania festynu każdy uczestnik mógł poczuć się, jak prawdziwy policjant wsiadając do radiowozu, przymierzając czapkę policjanta czy też po prostu robiąc sobie zdjęcie z policjantem. Dodatkowo podczas festynu rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady.

 

mł. asp. Justyna Siwarska