Policjanci doskonale wiedzą, że profilaktyka to najlepsza droga do bezpieczeństwa. Dlatego okres wakacyjny to dla nich czas codziennych spotkań z dziećmi i młodzieżą. W ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne wakacje 2022’’ mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach odwiedzili Gminne Centrum Kultury, gdzie na specjalnie zorganizowanym spotkaniu rozmawiali z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem zarówno nad woda, jak i w domu.

Każde spotkanie z dziećmi to dla nas ważna sprawa. Ważna z punktu edukacyjnego i profilaktycznego. Chcemy, aby dzieci miały wiedzę i z niej korzystały. Podczas przeprowadzonego spotkania funkcjonariusze szczególnie kładli nacisk na bezpieczeństwo nad wodą, w tym o potrzebie korzystania ze strzeżonych kąpielisk, w których nadzór sprawuje ratownik. Policjanci przypomnieli dzieciom, co należy zrobić i jak postępować w przypadku zgubienia się. Następnie w formie praktycznej pokazali dzieciom, jak należy prawidłowo zachowywać się w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

 

Funkcjonariusze opowiedzieli o pracy w Policji, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta nie jest tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu z mundurowymi. Zadawały multum pytań oraz opowiadały ciekawe historie, w których brały udział.

mł. asp. Justyna Siwarska