Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali stargardzcy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 43- latek, który kierował samochodem osobowym m-ki Mazda. Mężczyzna podróżował swoim pojazdem mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto stargardzianin okazał się osobą poszukiwaną. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem.

Wczoraj policjanci stargardzkiej drogówki na ul. Chrobrego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Mazda, którego kierujacy popełnił wykroczenie drogowe. Funkcjonariusze podczas interwencji od 43- latka wyczuli woń alkoholu, w związku z czym sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że 43-latek jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

 

Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

mł. asp. Justyna Siwarska