Wczoraj funkcjonariusze stargardzkiej drogówki przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Alkohol i Narkotyki”, których głównym celem było eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

Spośród przebadanych blisko 1215 osób na zawartość alkoholu w organizmie w kilku punktach kontrolnych trzech kierowców poruszało się na ,,podwójnym gazie''. Pierwszego kierującego samochodem osobowym m-ki Skoda Fabia stargardzka drogówka zatrzymała na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie. Stargardzianin kierował swoim pojazdem mając ponad pół promil alkoholu w organizmie. Kolejnego kierującego, tym razem 38-latka mundurowi zatrzymali na ulicy Gdyńskiej w Stargardzie. Kierowca samochodu ciężarowego m-ki Man kierował mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Trzecim kierującym okazał się 51-latek, który kierował swoim BMW mając również blisko pół promile alkoholu w organizmie. Wszystkim kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o ich losie zdecyduje teraz sąd.

Wielokrotnie przypominamy i apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Bądźmy odpowiedzialni. 

mł. asp. Justyna Siwarska