Policjanci stargardzkiej prewencji zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu do tego niedozwolonym. Mężczyzna na widok podjeżdżającego patrolu zaczął uciekać. Po chwili było jasne dlaczego. 45- letni stargardzianin posiadał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W godzinach nocnych na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie patrol prewencji zauważył mężczyznę, który pił piwo w miejscu objętym zakazem. Policjanci zareagowali na popełnione wykroczenie i podjęli interwencję. Na widok podjeżdżającego patrolu mężczyzna zaczął uciekać. Jednak zanim się spostrzegł, leżał już na ziemi z założonymi kajdankami. Wkrótce okazało się co było tego powodem. Policjanci w saszetce mężczyzny ujawnili woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Badanie wykazało, że znalezione przez policjantów substancje to znaczna ilość amfetaminy.

Zatrzymany stargardzianin noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska