Stargardzcy policjanci wchodzący w skład grupy Speed, podczas patrolowania drogi wojewódzkiej 142 zauważyli pojazd marki Kia, który ewidentnie przemieszczał się o wiele szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące na tym odcinku limity prędkości. Mężczyzna siedzący za kierownicą pędził z prędkością 165 km/h, nie zważając na ograniczenie prędkości. Zbyt szybką jazdę przerwali funkcjonariusze, którzy ukarali kierującego mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Zdecydowanie większość tragicznych w skutkach wypadków drogowych spowodowana jest nadmierna prędkością. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń. Tak też było w przypadku 54- latka, którego mundurowi ze stargardzkiej drogówki na potocznie nazywanej „chociwelce” zatrzymali do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie zważając na warunki panujące tego dnia na drodze pędził z prędkością 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 2500 złotych, a jego konto ,,wzbogaciło się’’ o 15 punktów karnych.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

mł. asp. Justyna Siwarska