Na terenie stargardzkiego powiatu przestępczość narkotykowa zwalczana jest nieustannie. Najlepszym na to dowodem są kolejne zatrzymania osób posiadających niemałe ilości środków odurzających. Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się właśnie taką przestępczością.

Policjanci stargardzkiego Wydziału Kryminalnego z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej wykonując codzienne obowiązki służbowe prowadzą czynności zmierzające do zapobiegania i zwalczania takiego procederu.

Dowodem na to jest kolejna realizacja podjęta na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych. Dzięki niej wczoraj w swoim miejscu zamieszkania zatrzymany został 58-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego.

Zaskoczony obecnością funkcjonariuszy mężczyzna niewiele mógł już zrobić. Policjanci w jego mieszkaniu ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci 113 gramów amfetaminy i 98 gramów marihuany. Zatrzymany został również sprawca przestępstwa, któremu dzisiaj przedstawione zostaną zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a zgodnie z przepisami za ich znaczną ilość nawet do lat 10.

mł. asp. Justyna Siwarska