Każdy młody człowiek, dokonując wyboru swojej drogi zawodowej, powinien przekonać się o tym, jak pasjonująca może być służba w Policji. Mówimy o swojej służbie i przekazujemy wiedzę podczas spotkań z uczniami szkół średnich, w trakcie których zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Bycie policjantem to przede wszystkim codzienna satysfakcja z pełnionej służby.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie prowadzą cykl spotkań z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. Ostatnie takie spotkanie odbyło się dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym nr II, gdzie odbiorcami byli uczniowie klasy maturalnej o profilu mundurowym oraz Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie.

Celem spotkania było przybliżenie zasad postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji i odzwierciedlenie poszczególnych etapów procedury rekrutacyjnej. Mundurowi opowiadali na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na wszelkie pytania związane z doborem do służby w Policji odpowiedzą pracownicy Zespołu Kadr Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie pod nr tel. 47 78 29 613.

Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

mł. asp. Justyna Siwarska