Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i poddając analizie zgłoszenia wynikające z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa stargardzcy funkcjonariusze z II Rewiru Dzielnicowych przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku publicznego w rejonie osiedli, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń porządkowych oraz demoralizacji nieletnich.

Dzielnicowi patrolowali zarówno stargardzkie osiedla mieszkaniowe, tereny szkół, boisk, parków, osiedlowych parkingów jak również okolic sklepów monopolowych oraz punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych. Policyjne patrole jak zawsze reagowały na wszelkie naruszenia ładu i porządku publicznego oraz wykroczenia porządkowe i drogowe.

Przeprowadzone działania miały na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach stargardzkich osiedli mieszkaniowych, co bezpośrednio wiązało się z ograniczeniem ilości popełnianych przestępstw i wykroczeń, jak również na ujawnianie i zatrzymywanie nieletnich sprawców czynów karalnych, zdemoralizowanych społecznie oraz osób okrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podczas działań mundurowi wylegitymowali kilkadziesiąt osób oraz skontrolowali kilkanaście pojazdów. Za popełnione wykroczenia porządkowe i drogowe funkcjonariusze nałożyli mandaty karne. Zatrzymane zostały 2 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

mł. asp. Justyna Siwarska