W miniony sobotę w stargardzkim Parku Chrobrego odbyła się impreza zorganizowana przez tutejszy Klub Lekkoatletyczny pod hasłem ,,Bieg Wiosny’’. Oprócz przygotowanych atrakcji można było odwiedzić stoisko profilaktyczne stargardzkiej komendy, w którym policjanci udzielali wszelkich wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także aktualnych zasad rekrutacji do struktur policyjnych.

Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję poczuć się, jak prawdziwy policjant wsiadając za kierownicą policyjnego radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem. Najmłodsi oprócz wskazówek i materiałów profilaktycznych otrzymali elementy odblaskowe. Dzieci i młodzież to nie jedyni słuchacze, z którymi mundurowi prowadzili rozmowy. Podczas rozmowy z dorosłymi, policjanci przypominali o przepisach ruchu drogowego, w szczególności zwracając uwagę na niebezpieczeństwo jakie powoduje wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tym celu funkcjonariusze wykorzystali alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Zainteresowanych policyjną tematyką również nie brakowało, a każdy co przyszedł znalazł interesujące go zagadnienie. Młodzież, która miała mnóstwo pytań rozwiała swoje wątpliwości i dowiedziała się, jak wstąpić w nasze szeregi, natomiast osoby starsze przestrzegano głównie przed oszustwami i przypomniano zasady bezpieczeństwa na drodze. 

Stargardzcy policjanci zawsze chętnie biorą udział w takich festynach, bo dzięki temu mogą prowadzić działania edukacyjno- profilaktyczne i przypominać wszystkim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na co dzień.

mł. asp. Justyna Siwarska