Światła pozycyjna LED w pracy każdego dostawcy

Dostawcy poruszający się ponadnormatywnymi pojazdami towarowymi obowiązkowo muszą zadbać o właściwe oświetlenie. Z pewnością jedną z najważniejszych jest lampa pozycyjna LED. Trudno sobie wyobrazić sprawne i bezpieczne poruszanie się po drodze bez zastosowania właśnie tego rodzaju oświetlenia. Podobnie zresztą wygląda problem, jeśli przyjrzymy się, czym jest lampa pozycyjna do przyczepy.

Po zmroku na drogach krajowych i zagranicznych, zwłaszcza tych z ograniczoną widocznością oraz kiepską nawierzchnią, robi się bardzo niebezpiecznie. Skoro na trasie w ciągu doby przejeżdża kilkaset samochodów towarowych, nie mówiąc już o osobówkach, to zainwestowanie w odpowiednie światła pozycyjne LED należy uznać za obowiązek każdego kierowcy. Obowiązek, a nie możliwość wyboru - chcę lub nie. O tym właśnie bardzo wyraźnie zaczyna mówić profilaktyka zapobiegania wypadkom, która znowu staje na wysokości zadania, by jeszcze bardziej uświadomić wszystkich kierowców w temacie zagrożeń pojawiających się na drodze.

Zobacz również: Egkal.pl- światła pozycyjne LED

Światła pozycyjne LED - widoczność ponad wszystko

Wystarczy nawiązać kontakty w środowisku kierowców, by łatwo zauważyć jak różnie podchodzi się do tematu montażu świateł pozycyjnych w samochodach dostawczych. Fakty są takie, że dobra oraz odpowiednio dostosowana lampa pozycyjna do samochodu niejednokrotnie uratować może życie kierowcy, a sam pojazd ustrzec przed wypadkiem. Wiele razy zdarzyło się, że niezamontowana lampa pozycyjna LED okazywała się przyczyną śmiertelnych wypadków właśnie przez to, że samochód na drodze był niewidoczny. Błędem jest także myślenie, że kompleksową ochronę na czas podróży zapewnią samochodowi jedynie światła pozycyjne LED z przodu oraz z tyłu. Kompletując oświetlenie samochodowe, trzeba pamiętać o tym, by nie ignorować oświetlenia bocznego. Jeśli samochód dodatkowo korzysta z licznych przyczep - światła pozycyjne do przyczepy każdej muszą zostać odpowiednio dopasowane. Coraz częściej na granicy spotkać się możemy ze wzmożonymi kontrolami drogowymi, gdzie bardzo duży nacisk kładzie się na sprawność lamp pozycyjnych led oraz na ich regularne przeglądy.

Światła pozycyjne do przyczepy - bezpieczeństwo przewozu

Przewożąc zwłaszcza towary o podwyższonym ryzyku zniszczenia w czasie transportu, trzeba wziąć pod uwagę każdy aspekt odpowiednio zastosowanej ochrony. Sklep Egkal.pl oferuje tanie i wydajne lampy pozycyjne LED do wszelkiego rodzaju busów, TIR-ów oraz pojazdów dostawczych o nietypowych gabarytach. Dzięki szerokiej wiedzy specjalistów oraz przy ogromnym wyborze produktów każdy, a zwłaszcza początkujący kierowcy “dostawczaków” mogą wybrać odpowiednie modele pod światła pozycyjne do przyczepy oraz światła przednie, tylne i boczne. Sklep dysponuje nie tylko klasycznymi rozwiązaniami, takimi jak lampy pozycyjne LED białe, nabyć tu można również światła pozycyjne led w kolorze pomarańczowym, które uratować nas może z wielu drogowych opresji. Blask światła zachowuje intensywność przez bardzo długi czas, kable zasilane są bezpośrednio z wnętrza pojazdu. Wszystko mieści się w odpowiednio zaprojektowanych obudowach.