Promocja naszej służby i zachęcanie do wstąpienia w nasze szeregi, było tematem spotkania z młodymi mieszkańcami naszego powiatu, które odbyło się wczoraj w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stargardzie.

Od początku roku stargardzcy funkcjonariusze odpowiedzialni za promocje zawodu policjanta spotykają się z potencjalnymi kandydatami. Na każdym z takich spotkań osobom zainteresowanym są wręczane ulotki, w których można znaleźć informacje dotyczące profilu kandydata czy przebiegu postępowania kwalifikacyjnego. Wczorajsza wizyta policjantów w Powiatowym Urzędzie Pracy wiązała się ze współpracą z ta właśnie instytucją w zakresie promowania służby. Powiatowy Urząd Pracy odwiedza bowiem wiele osób poszukujących pracy. Dlatego ważne jest, by dostarczyć im aktualnych informacji na temat możliwości sprawdzenia się w policyjnym mundurze. Ponad 20 osobowa grupa młodych osób zapoznana została szczegółowo ze wszystkimi etapami postępowania kwalifikacyjnego. Policjantki dokładnie opowiedziały, jak wygląda służba w rożnych pionach i jakie dokumenty należy złożyć. Zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się również, jak wyglądają płace i stabilność zatrudnienia w naszej formacji, co oczywiście jest bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach.

Ku naszemu zadowoleniu, podjęte działania przyniosły efekty, ponieważ już w trakcie spotkania otrzymaliśmy mnóstwo pytań, a chwilkę później pierwsze osoby złożyły swoje podanie o przyjecie do służby w Policji.

mł. asp. Justyna Siwarska