Mimo poważnych konsekwencji za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Tym razem policjanci zatrzymali 62- latka, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymany w ogóle nie powinien kierować, ponieważ nie miał do tego wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na ulicy Szkolnej w Kobylance zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym m-ki Citroen, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że mieszkaniec powiatu stargardzkiego w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 62- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

mł asp. Justyna Siwarska