Skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazał się 36- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, którego policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował mając promil alkoholu w organizmie. Niestety nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na całe szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów.

Stargardzcy policjanci na ulicy Gdańskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-k Citroen, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kierującym pojazdem okazał się 36- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego zmartwienie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 36- latek już wcześniej kierował na ,,podwójnym gazie’’ i posiadał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska