Wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każda zainteresowana osoba mogła oddać krew. Jak zwykle dotychczasowi dawcy nie zawiedli organizatorów. Dodatkowo mile swoją obecnością zaskoczyli nowi zainteresowani, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na tak ważny krok. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego chętnie podzielili się najcenniejszym darem życia- własną krwią. Mundurowi regularnie oddają krew, bo wiedzą, że ratuje ona życie.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują zdarzenia drogowego, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mają tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcji honorowego krwiodawstwa. I tak też było wczoraj. Do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przyjechali przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa, którzy mieli ze sobą sprzęt do pobrania krwi. Zainteresowanych osób jak zwykle nie brakowało. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego chętnie podzielili się najcenniejszym darem życia- własną krwią. Licznie przybyli honorowi dawcy, których obecność stała się już oczywista. Były też osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać krew, poszerzając tym grono honorowych krwiodawców. Do mobilnego punktu zgłosiły się 23 osób. Łącznie oddano 9,960 litrów krwi.

Akcje tego typu mają za zadanie nie tylko pozyskanie jak największej ilości krwi, która jest drogocennym lekiem i niczym nie można jej zastąpić, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, zwiększenie świadomości społecznej i pozyskiwania nowych krwiodawców. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje.

asp. Justyna Siwarska